HÍREK

Gyermekhét az alsósoknál

• Gyermekhét az alsósoknál

• 2021. október 8
    Az idei Gyermekhét is változatosan telt az alsósoknál. A szokásunkhoz híven idén is minden napunkat színessé tettük: hétfőn pirosban, kedden kékben, szerdán tarka színű ruházatban, csütörtökön zöldben, pénteken pedig fehérben pompázott mindenki.
    Az alsósok számára az idén is programokban bővelkedett ez a hét. Az első napon az 1. és 2. osztályos tanulók krétarajzzal díszítették ki udvarunkat, míg a 3. és 4.osztályosok egy-egy őszi fát készítettek színes levelekből. Kedden a Vöröskereszt tartott mindenkinek egy elsősegély bemutatót, ahol különféle kötözési módokat láthattak a tanulók, valamint megpróbálhatták összehajtani a háromszög kendőket. Minden tanuló egy órarendet is kapott ajándékba. Szerdán került sor a Ki mit tud? elnevezésű műsorra, ahol a diákok megmutathatták, ki miben tehetséges. Láthattunk ügyes szavalókat, énekeseket, táncosokat, tornászokat, furulyást és hegedűsöket, de még bűvészt is! Kiállítást is szerveztünk azoknak, akik kézműves dolgokban emelkednek ki. Itt legókat, puzzle-ket, rajzokat és festményeket, gyurmából készült cicát, kézzel készített sünit és más tárgyakat lehetett megtekinteni. Csütörtökön a harmadikosok elutaztak sínbusszal kirándulni, amíg a többiek egy bemutató foglakozáson vettek részt. A foglalkozást Balassa Mónika gyermekjóga-oktató vezette, és csodálatos hangulatot teremtett. A pénteki napon a negyedikesek meglátogatták a Városháza tornyát, ahol megtekintették a kiállítást. A többiek kirándulást és játszóterezést terveztek, de sajnos a rossz idő miatt ezek elmaradtak.
    Igazán tartalmasra sikeredett ez a hét, és reméljük, hogy még sok hasonló fogja ezt követni.