HÍREK

Kaszás Attila Versmondó Fesztivál

• Kaszás Attila Versmondó Fesztivál

• 2021. szeptember 12
    A Thurzó Lajos Általános Iskola tanulói ismét szép eredményeket értek el. Büszkén számolunk be róla, hogy a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége által online formában megrendezett Kaszás Attila Versmondó Fesztiválon iskolánk 8.c osztályos tanulója Galusz Áron arany sávos elismerésben részesült. A közel 700 videófelvételből a színművészekből és drámapedagógusokból álló kiváló zsűri választotta ki a legjobbakat. Egy versenyző két szavalattal indult.
    A másik nagyszerű hír pedig, hogy a Nemzeti Színház és a Magyar Versmondók Egyesületének művészei, szakemberei szerint Lovas Jázmin 6.c és Galusz Áron 8.c egyeneságon bejutottak a VI. Nemzeti VERSeny döntőjébe. A Nemzeti Színházban, élő szuperdöntőbe jutott versenyzőink versklipjei itt nézhetők meg: